• چگونه میتوان به تبلیغات موسسه های خیریه کمک کرد؟
  • این کار چه فایده ای برای موسسات خیریه خواهد داشت؟
  • این کمک ها برای ما چه هزینه ای خواهد داشت؟

به طور کلی راه های مختلفی برای کمک به موسسه های خیریه وجود دارد. یکی از مهمترین و بهترین کمک ها، آگاهی دادن به دیگران درباره موسسه های خیریه و یا به طور کلی تبلیغات برای موسسه های خیریه مد نظرمان  است. در ادامه به موضوع انواع روش های تبلیغ موسسات خیریه و پاسخ سوال های بالا خواهیم پرداخت، ولی ابتدا باید بدانیم چرا موسسه های خیریه به تبلیغات نیاز دارند؟

 

 

چرا موسسه های خیریه تبلیغات انجام میدهند؟

 

در ایران و جهان موسسه های خیریه بسیار زیاد و مختلفی وجود دارند. این موسسه های برای اینکه بتوانند اعتبار بیشتری کسب کنند و اعتماد افراد بیشتری رو بدست بیاورند باید تبلیغات انجام دهند.  وقتی که یک فرد به یک موسسه خیریه اعتماد داشته باشد، همکاری های مختلفی را در جهت رسیدن کمک های بیشتری به موسسه انجام خواهد داد. 

مددجویان شرایط مختلف و حمایت های مختلفی را نیاز دارند. هر کدام داستان های مختلف خود را دارند. هر کدام سختی های بسیار زیاد و تجربه های تلخ و منحصر به فرد خود را دارند. به همین خاطر یک مددجو وقتی به موسسه های خیریه مراجعه میکند، معمولا نیاز های گوناگونی دارد. حال وقتی تعداد این مددجویان افزایش پیدا می کند، طبیعی است که موسسه های خیریه به کمک های بیشتری برای حمایت از مددجویان نیاز دارند. به همین خاطر موسسه های خیریه همواره به جذب افراد جدید به عنوان حامی نیاز دارد. همچنین موسسات خیریه برای جذب حمایت های بیشتر از سوی حامیانی که قبلا عضو موسسه شده اند  برنامه های مختلفی را تدارک میبینند. تبلیغات و برگزاری کمپین های مختلف فیزیکی و یا مجازی برای جذب حامیان جدید، برای موسسات خیریه امری بسیار ضروری است.

همچنین موسسه های خیریه برای جشن ها ومراسم های مختلفی که مخصوصا برای کودکان بد سرپرست و یا بدون سرپرست برگزار میکنند، نیاز به بودجه برای برگزاری و ارائه هدایای مختلف  به این کودکان دارند. به همین دلیل موسسه های خیریه به تبلیغات نیاز دارند. 

 

برای خیریه

تبلیغات برای موسسات خیریه 

 

همه ما میتوانیم به موسسات خیریه کمک های مختلفی را به صورت نقدی و یا غیر نقدی انجام دهیم. ممکن است شما هم، مانند بسیاری از هموطنان اطلاعاتی در مورد این نوع کمک ها نداشته باشید. در ادامه به بررسی این نحوه کمک رسانی به موسسات خیریه خواهیم پرداخت. 

 

 

تبلیغ در شبکه های اجتماعی 

 

در این روش ما با استفاده از تبلیغ از طریق شبکه های اجتماعی می توانیم افراد بیشتری را از فعالیت موسسه خیریه مدنظر آگاه کنیم. هر چه افراد بیشتری با موسسه در ارتباط باشند و آگاهی و آشنایی بیشتری داشته باشند، میزان کمک ها و اعتماد افراد به موسسه های خیریه بیشتر خواهد شد. بنابراین یکی از موثر ترین راه ها تبلیغ و صحبت کردن در شبکه های اجتماعی در مورد موسسات خیریه است.

 

 

تبلیغات دهان به دهان 

 

در این نوع تبلیغ بر اساس گفته ها و معرفی ها بین اشخاص در یک مهمانی و یا جمع چند نفر رخ میدهد. ما می توانیم به افراد نیکوکار و یا افرادی که میخواهند نذری داشته باشند و یا به نیازمندان کمک کنند موسسات خیریه را معرفی کنیم. 

 

 

همکاری در محل کسب و کار

 

شما میتوانید پس از هماهنگی با موسسات خیریه از آن ها صندوق و یا استند هایی دریافت کنید که این استند ها و یا صندوق ها حاوی تبلیغات موسسه خیریه باشد، در محل کسب و کار خود قرار دهید. در اینصورت هم مردم میتوانند مبالغ مختلف را برای حمایت از موسسه واریز کنند و هم میتوانند از موسسه اطلاعات بیشتری را دریافت کنند. 

 

 

صحبت کردن در رویداد ها 

 

ما میتوانیم در رویداد هایی مانند سمینار ها و یا وبینار ها و یا حتی اگر محتوا های آموزشی مختلفی که تهیه میکنیم در مورد موسسه های خیریه صحبت کنیم و این موسسات را به دیگران هم معرفی کنیم و آن ها را تشویق به کمک به موسسات خیریه کنیم. 

 

 

برگزاری یک مسابقه  و یا ارائه امتیاز

 

به عنوان مثال اگر که در جایی سمتی داشته باشیم میتوانیم با برگزاری یک مسابقه و یا برقراری یک مدل امتیازی به همکاران (در صورتی که به موسسات خیریه کمک کرده باشند یک امتیازی در نظر گرفته شود.) موسسات خیریه را معرفی کنیم .

 

 

برگزاری رویداد در محل کار 

 

در بسیاری از مواقع ما میتوانیم با هماهنگی محل کار خود و همچنین موسسه خیریه از یکی از نیرو های مشارکتی موسسات خیریه دعوت کنیم که به محل کارمان آمده و موسسه را به دیگر همکاران معرفی کند.

 

 

تبلیغ در رسانه ها

 

ما میتوانیم در حد وسع خودمان تبلیغات موسسه های خیریه را در انواع رسانه ها منتشر کنیم. ولی لازم است که با موسسه خیریه مد نظر هم هماهنگی هایی صورت گیرد. این نوع تبلیغ برای ما کمی هزینه بر است؛ به عنوان مثال ما میتوانیم تبلیغات موسسه خیریه را در با پیج های مختلفی در شبکه های اجتماعی، روزنامه ها، مجلات، شبکه های تلویزیونی و دیگر رسانه ها منتشر کنیم.

 

 

تاثیر معرفی موسسه های خیریه به دیگران چیست؟

 

هر کدام از ما بر روی دایره ای از افرادی که با آن ها در ارتباط هستیم تاثیر گذار خواهیم بود. در نتیجه اگر ما به افرادی که برای آن ها مورد اطمینان هستیم، موسسه خیریه ای که مورد اطمینان مان است را معرفی کنیم، احتمال خیلی بالایی وجود دارد که آن ها هم با ما برای انجام این کار خیر همراه شوند. به جز کمک هایی که به صورت مالی از این افراد به مددجویان می رسد، معرفی کردن موسسه به دیگران تاثیرات مختلف دیگری هم دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 

 

فرهنگ سازی جامعه 

 

کمک کردن به دیگران روش های مختلفی رو دارد؛ ولی اگر کمک به دیگران از طریق موسسه های خیریه باشد میتوان تضمین داد که کرامت انسانی مددجویان حفظ می گردد. همچنین افرادی که واقعا به کمک های مردمی نیاز دارند شناسایی و کمک رسانی به آن ها با سرعت انجام خواهد شد. به همین دلایل ما اگر بتوانیم کمک های خود را به این روش به نیازمندان برسانیم، جامعه ای زیباتر هم خواهیم داشت. ولی برای اینکه این اتفاق رقم بخورد لازم است تا همه با هم به ایجاد و تقویت فرهنگ “کمک به مددجویان از طریق موسسه های خیریه” کمک کنیم.

نکته: کمک به معرفی موسسه های خیریه هیچگونه هزینه ای برای ما ندارد چرا که ما می توانیم به صورت کلامی موسسه را به دیگران معرفی کنیم و یا میتوانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی که در آن فعالیت داریم، این کار را انجام دهیم.

 

تبلیغ

چرا باید تبلیغات موسسه های خیریه رو انجام بدیم ؟

 

ما با این کار میتوانیم حداقل حمایت خود را از مددجویان داشته باشیم و برای اینکه  از جامعه ای سالم تر و با آسیب های اجتماعی بسیار کمتری برخوردار باشیم می بایست مددجویان را حمایت کنیم. همچنین ارتقای سطح فرهنگ جامعه همیشه از کوچک ترین و ابتدایی رفتارهای هر یک از ما نشات میگیرد. 

در این مقاله به اهمیت نشر و انتشار محتوا هایی که باعث میشه موسسه های خیریه شناخته تر شوند صحبت کردیم. امیدواریم که بتوانیم در کنار هم جامعه ای بهتر داشته باشیم.