به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس؛ مدیرعامل خانه خیرین استان فارس در این مراسم که در استانداری فارس برگزار شد گفت: سامانه شیراز مدد، تسهیلگر اهدا کالای مازاد بر نیاز نیکوکاران به نیازمندان و مددجویان تحت پوشش مؤسسات خیریه مجاز فعال در شیراز است.عبدالعلی شمس گفت: در این سامانه بخش‌هایی برای ثبت مشخصات کالا‌های اهدایی، اعلام نیازمندی و درخواست عضویت در موسسه‌های خیریه در نظر گرفته شده است.

 وی افزود: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی به نشانی shirazmadad.ir آمادکی خود را برای اهدا کالای مازاد برنیاز اعلام کنند.
شمس افزود: افراد نیازمند نیز با مراجعه به نزدیکترین موسسه خیریه به محل سکونت خود می‌توانند نیازمندی‌های خود را اعلام کنند تا پس از راستی آزمایی کالای مورد نظر به آن‌ها تحویل داده شود.وی افزود: در حال حاضر ۲۰۰ موسسه خیریه رسمی عضو خانه خیرین استان فارس هستند که امکان فعالیت آن‌ها در سامانه شیراز مدد فراهم شده است.
استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: این سامانه در راستای حس نوعدوستی و کمک به افراد کم برخوردار با همکاری خانه خیرین استان فارس، شورای عالی خیرین استان و شهرداری شیراز راه اندازی شده است و در آینده‌ای نزدیک به صورت استانی اجرا خواهد شد.دکتر محمدهادی ایمانیه افزود: در این طرح ضروری است برای حفظ کرامت افراد نیازمند، بر کیفیت کالا‌های اهدایی به خوبی نظارت شود.
وی از دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای ترویج فرهنگ انفاق و کمک به همنوع، زمینه مشارکت کارکنان و خانواده آن‌ها در سامانه شیراز مدد و اهدا کالا‌های مازاد برنیاز را فراهم کنند