رحیم کعبی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: مرکز علمی فرهنگی امام حسین علیه السلام تحت اشراف و تولیت آیت الله «عباس کعبی»، عضو هیئت رئیسه و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری برای چندمین بار در اقدامی خیرخواهانه و جهادی اقدام به استقرار بیش از ۱۰۰ پزشک متخصص و دندانپزشک به منظور ارائه خدمات رایگان به مردم استان به ویژه افراد نیازمند کرده است.

وی افزود: این خدمات از روز گذشته آغاز شده و تا ۲۵ آذر ماه در حسینیه مرکز علمی فرهنگی امام حسین علیه السلام واقع در منطقه لشکرآباد، بلوار علوی، مرکز علمی فرهنگی امام حسین علیه السلام به صورت رایگان به افراد نیازمند در حال ارائه است.

کعبی ادامه داد: همچنین در این مدت بیش از ۲ هزار فریم عینک تهیه شده که پس از انجام معاینات بینایی‌سنجی به افراد نیازمند به صورت رایگان اختصاص و تحویل می‌شود؛ همچنین تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ نوبت رایگان برای افراد نیازمند، دانشجویان، دانش آموزان، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، مؤسسه‌های خیریه و … اختصاص یافته و احتمال افزایش این تعداد وجود دارد.

مدیر مؤسسه خیریه سبیل الخیر امام حسین علیه السلام افزود: این برنامه با همکاری قرارگاه جهادی الکفیل، قرارگاه جهادی و مردمی امام حسین (ع) و با حضور دندانپزشکان و پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف از استان‌های تهران، قم، اصفهان، مرکزی، شیراز، خوزستان و… و با مشارکت برخی ادارات و سازمان‌های استان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: فرآیند شناسایی و نوبت دهی به این افراد از پیش برنامه‌ریزی و انجام گرفته است.

کعبی با اشاره به برنامه‌های جدید مرکز علمی فرهنگی امام حسین علیه السلام گفت: با توجه به برگزاری چندین دوره از این گونه فعالیت‌های اجتماعی و جهادی در این مرکز و استقبال مردم به ویژه افراد نیازمند با پیگیری‌ها و تدابیر آیت الله کعبی در حال برنامه‌ریزی لازم برای ساخت یک باب پلی کلینیک تخصصی خیریه در منطقه لشکرآباد اهواز هستیم.