موسسه خیریه باران مهر و عاطفه حامی زنان سرپرست خانوار

از آنجایی که هدف اصلی موسسه باران مهر و عاطفه توانمندسازی افراد نیازمند به خصوص زنان سرپرست خانوار است، اجازه بدهید اشنایی بیشتر با معنای کلمه توانمندسازی داشته باشیم.

توانمندسازی حاوی سه مفهوم مشترک است؛ 

نخستین مفهوم، منابع است که شامل عنصر آموزش و اشتغال است که از عوامل تسریع‌کننده توانمندسازی به شمار می‌آید.
موسسه باران مهر و عاطفه با درنظر داشت این موضوع تمام تلاش خود را در راستای تهیه منابع اموزشی و تسهیلات مورد نیاز برای توانمندسازی و ایجاد رفاه زنان سرپرست خانوار به کار گرفته است.

دومین مفهوم، عاملیت است، عاملیت زنان به این موضوع اشاره دارد که زنان را نباید فقط به‌عنوان دریافت‌کنندگان خدمات در نظر گرفت؛ بلکه خود زنان باید به‌عنوان بازیگران اصلی در فرایند تغییر به‌ویژه در تدوین انتخاب‌های مهم زندگی و کنترل بر منابع و تصمیماتی که تأثیر مهمی در زندگی ایشان دارند، در نظر گرفته شوند.
ما با برگزاری کارگاه های روان درمانی و رشد فردی زنان سرپرست خانوار را آماده حضوری موثر در جامعه میکنیم.

سومین مفهوم، دستاوردها یا نتایج و پیامدهاست که در اثر فرایند توانمندسازی ایجاد می‌شود. دستاوردها می‌تواند از برآورده‌شدن نیازهای اساسی تا دستاوردهای پیچیده‌تری مانند خشنود بودن، عزت‌نفس داشتن، مشارکت در زندگی اجتماعی و سیاسی را در برگیرد .

همراهی شما در ایجاد فرصت‌های بهتر برای نیازمندان به خصوص زنان سرپرست خانوار ، نقش بسیار مهمی در پیشبرد پژوهش‌های انسانی و توسعه اجتماعی دارد. بیایید با هم تغییری مثبت در زندگی این افراد باشیم.”

راه های ارتباط با ما

025-32908112

قم بلوار امین کوچه 19 پلاک 26

info@baranmehr.com 

خبرنامه

آخرین اخبار و به روز رسانی را دریافت کنید

ارتباط با ما

©تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بنیاد باران مهر و عاطفه است.